Search

COVID-19 kriisi meetmete poolt või vastu - Keda usaldada?Populaarseid peavoolu seisukohti ja suundasid teavad tänaseks vist kõik. Samas on terve hulk lugupeetud inimesi, kes räägivad sellele vastu. Mõlemad vaated on tähtsad avatud arutelu jaoks.


See mis on täna populaarne, ei pruugi seda olla homme. See mis on populaarne, ei pruugi olla õige. Neid kahte lauset tasub endale meelde tuletada.


MTÜ Eesti Tsiviilallianss avaldab kaks peavoolu poolt summutatavat videot, et toetada avatud arutelu. Videod tõlgiti Eesti keelde (lisasime subtiitrid).


Esimese video ainult inglise keeles avalikustasime juba varajasemalt. Nüüd on see koos tõlkega. See video toob kuulajateni Covid-19 pandeemiaga seotud ametliku andmestiku viimase kriisiaasta osas ja lähtuvalt sellest ka kriitika kriisi ohjamise ja meetmete osas ning pakub välja ka võimalikud lahendused pandeemia lõpetamiseks. Lahendused on välja töötanud kõrgelt hinnatud teadlased Harvardi, Stanfordi ja Oxfordi ülikoolidest ning neid on aidanud ka teised väga lugupeetud inimesed. Kuigi nende töö põhineb tõestatud andmetel ja ametlikes teaduskanalites avalikustatud teadustöödel, üritatakse neid millegipärast iga hinna eest summutada.


Video #1 - Kole tõde COVID-19 lukustustest - Nick Hudson (PANDA) @BizNews [The UGLY Truth about the COVID-19 Lockdowns - Nick Hudson (PANDA) @BizNews event in March 2021 (EST subtitles)] https://odysee.com/@Letitbeeasy:6/Inetutode:5


MTÜ Eesti Tsiviilallianss eesmärk on inimesi liita, mitte polariseerida. Selleks tõlgiti lisaks üks videona esitatud essee, mis aitab näidata kriisis toimuvat veidi teise, inimliku nurga alt. Loodame, et see avab tagamaid veelgi rohkem ja aitab kaasa avatud arutelule, mõistmisele ja lahenduste leidmisele, mis viivad ühiskonna eri osapooltele sobivate lahendusteni.


Video #2 - Kes väärib sinu usaldust Covid arutelus? Essee Stacey Rudin poolt. [Who Deserves Your Trust in the COVID debate? Essay by Stacey Rudin, production by Kate Wand / The Very Opinionated SHOW (EST subtitles)]

https://odysee.com/@Letitbeeasy:6/kesvaaribusaldust:b


Miks tõstatame antud teema?


MTÜ Eesti Tsiviilallianss seisab demokraatia ja põhivabaduste eest. Meie tegevus põhineb avatud aruteludel ja selle raames juhime tähelepanu võimalikele puudujääkidele ning teeme ettepanekuid parendusteks.


Meie arutelusid proovitakse summutada. 2021 märtsi lõpus avaldasime oma blogis ja Facebook-i seinal avalikkusele meie puudujääkide kirja ja seaduse muudatusettepanekud NETS eelnõule. See tõi koheselt kaasa meie postituste summutamise Facebook-i poolt. Meie liikmed ei saanud peale MTÜ postitatud muudatusettepanekuid NETS seaduse muutmise osas ühtegi meie postitust jagada, kuna väidetavalt läheb see vastuollu Facebook-i reeglitega.On väga imelik, et MTÜ poolt tellitud muudatusettepanek, mis on koostatud Vabariigi Valitsusele ja seda Eestis lugupeetud Advokaadibüroo Sorainen advokaadi Allar Jõks poolt, on vastuolus Facebook reeglitega. Miks see nii on, uurivad meie advokaadid ja varsti anname sellest ka avalikkusele teada.


Fakt on see, et selline avatud arutelu summutamine tekitab umbusku ja polariseerumist. Sarnast summutamise ja kontode kinnipaneku infot on meieni jõudnud ka teistelt. See kõik loob järjest suuremat usaldamatust valitsuse, meedia ja ka korrakaitsjate suunas.


Eriti on kahju sellest, et sellist polariseerimist praeguses kriisis soosib meie enda Valitsus koostöös massimeedia ja sotsiaalmeedia ettevõtetega. Tööriistad mis loodi eelnevalt valeinfo peatamiseks, on nüüd kasutusel enda otsuste õigustamiseks, populaarsuse hoidmiseks ja selle tõstmiseks. Tulemuseks on aga see, et info liigub igal juhul ja inimesed ei tea enam keda usaldada.


Meie sõnum: Populaarsus ei ole igavene ja seda ei saavuta summutamisega. Kõik muutub. Jääme iseendaks. Jääme inimeseks. Aitame teineteist vaatamata erisustele.

938 views0 comments

Recent Posts

See All

ETA UURIS KAITSEMASKIDE OHUTUST LABORIANALÜÜSIDE ABIL

Eesti Tsiviilallianss (ETA) saatis Keskkonnauuringute Keskuse laborisse testimiseks kaitsemaskid, et uurida nende ohutusega seonduvaid parameetreid. Testimiseks kasutati Haridus- ja Teadusministeeriu