Search

Haige kuni terveks tõestamiseni?

Kogu maailmas on COVID-19 pandeemia ajal ametlikku rahvatervisepoliitikat toetanud mure, et inimesed, kellel ei ole haiguse sümptomeid, võivad viirust edasi kanda. See on toonud kaasa sellised soovitused nagu üldine maskide kandmine, sotsiaalne distantseerumine, massiline testimine, kojujäämise korraldus ning koolide ja ettevõtete sulgemine.

“Asümptomaatiliste, kuid nakkusohtlike inimeste otsimine on nagu nõelte otsimine, mis ilmuvad heinakuhjast uuesti ja uuesti, eriti kui haigestumus langeb.” (Viide)

Mure, et SARS-CoV-2 võib levida ilma sümptomiteta inimeste kaudu, tulenes algselt ühest juhtumiaruandest. Väideti, et üks asümptomaatiline naine Hiinast oli levitanud viirust 16-le kontaktisikule Saksamaal. Hilisem uurimine näitas, et naine võttis teiste inimestega kokkupuutumise ajal tegelikult ravimeid gripilaadsete sümptomite vastu, mis lükkas asümptomaatilise leviku teooria tõendid ümber.

Loe pikemalt alljärgnevast Panda postitusest.

https://www.pandata.org/haige-kuni-terveks-toestamiseni/


292 views0 comments

Recent Posts

See All

Koroonavaktsiinide kõrvaltoimete kogemuse küsitlus

ETA (Tsiviilallianss) viib läbi küsitluse, kus inimestel on võimalik jagada oma kogemusi seoses koroonavaktsiinide kõrvaltoimetega. Küsimustele saab vastata lähtudes isiklikust või lähedase kogemuses