Search

Maskil ja maskil on suur vahe

Maskil ja maskil on väga suur vahe. See võib olla ka tervistkahjustav vahe. Teadlikkus erinevatest kvaliteetidest jääb paraku sageli vaid üksikisiku enda teadmiste ja huvi tasemele.

Hiljuti teatas Belgia valitsus, et tavalistest nö. kirurgimaskidest on ühe väga suure partii puhul (need helesinised) avastatud toksilisi aineid. Valitsus sisuliselt keelas nende kasutamise. Nüüd ka allolev artikkel toob välja toksilised ained, mida maski kaudu pidevalt sisse hingatakse ning mis on äärmiselt ohtlikud. Kas mitte see pole põhjus, miks osad inimesed teatud maskide kandmisel väga halbu sümptomeid kogevad?

Olles juba aastaid kursis, kuidas muidki toksilisi kemikaale üsna vastutustundetult erinevates toodetes kasutatakse- sest nii on lihtsalt kasumlikum ja see on ülim motiiv- on igaühe vastutus, ertiti laste osas, veenduda, et mask oleks kvaliteetne!

Eriti- kui maski kandmine tekitab erinevaid ärritussümptomeid, silmad jooksevad vett, tekib aevastuse tunne, süda läheb pahaks jne.- need kõik võivad olla märgid sellest, et teile on sattunud tontteab mis kvaliteediga, mitte ainult kõlbmatu vaid lisaks ka mürke eritav mask. Vahetage see otsekohe muu vastu.

Probleem on ka sellest, et väga suured maskipartiid tegelikult ei kaitsegi viiruse vastu, sest nende "normid" on teistsugused. Ometi on nad laialdaselt müügil kas kasutuses. Kas ka see võib olla üks põhjus, et maskide kandmine kuskil nakatumist alla pole toonud? Lisaks muidugi sellele, et viirus nüüdsete teadmiste kohaselt levibki õhu kaudu, ülipeente osakestena, mis maskist läbi lähevad?

Seega- suurem teadlikkus ja huvi oma tervise vastu on täna mitte ainult elementaarne, vaid lausa hädavajalik. Eriti kehtib see laste ja noorte suhtes. Neil on veel pikk elu elada- on valida kas tervena või haigena.

Scientists have found evidence that some face masks which are on sale and being used by members of the general public are laced with toxic chemicals.

Preliminary tests have revealed traces of a variety of compounds which are heavily restricted for both health and environmental reasons.

This includes formaldehyde, a chemical known to cause watery eyes; a burning sensations in the eyes, nose, and throat; coughing; wheezing; and nausea. Experts are concerned that the presence of these chemicals in masks which are being worn for prolonged periods of time could cause unintended health issues.

Evidence obtained by Ecotextile News and shared with MailOnline reveals that although face masks should meet specific standards, not all do.

Masks have been mandated in much of the world as they are a highly effective way of preventing transmission of coronavirus particles.

But face coverings designed for use by the general public are not regulated and fail to meet the same standards as medical grade PPE. https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-9426499/Scientists-evidence-toxic-chemicals-face-masks.html


291 views0 comments

Recent Posts

See All

ETA UURIS KAITSEMASKIDE OHUTUST LABORIANALÜÜSIDE ABIL

Eesti Tsiviilallianss (ETA) saatis Keskkonnauuringute Keskuse laborisse testimiseks kaitsemaskid, et uurida nende ohutusega seonduvaid parameetreid. Testimiseks kasutati Haridus- ja Teadusministeeriu