Search

Pöördusime valitsuse poole seoses maskikohustusega koolides

Väljavõte Postimehe kajastusest:Vandeadvokaat Kalev Aavik märgib, et lapsevanemad, kelle lapsed koolis tundide viisi maski kandmise tõttu tõsiseid vaegusi kannatavad või kelle lapse õigust maski mitte kanda koolide poolt õigusvastaselt ei tunnustata, kaaluvad kohtusse pöördumist.

Aavik soovib teada, mida on valitsus teinud selleks, et selgitada välja laste poolt maskide pikaajalise kandmise negatiivseid tagajärgi. Ta tõi välja, et lapsed on kaevanud maskikandmise mitmete negatiivsete kõrvalmõjude üle. Sellele vaatamata ei ole teada, et kusagil Eestis neid vaegusi süstemaatiliselt registreeritaks või uuritaks.

Praeguseks on kaalukaid andmeid selle kohta, et maskide kandmise negatiivne toime on tõsisem ja levinum kui ennustatud. Aaviku sõnul ei ole maskide kõrvalmõju täpne ulatus ja intensiivsus kindlasti selge, kuid mistahes ulatuses maskikohustuse kehtestamisel tuleks kaaluda seda, kas sellest saadav kasu kaalub üles lastele põhjustatud negatiivsed tagajärjed.

https://www.postimees.ee/7260142/advokaadiburoo-maskikandmise-noue-koolides-viib-lapsevanemad-kohtusse


276 views0 comments

Recent Posts

See All

ETA UURIS KAITSEMASKIDE OHUTUST LABORIANALÜÜSIDE ABIL

Eesti Tsiviilallianss (ETA) saatis Keskkonnauuringute Keskuse laborisse testimiseks kaitsemaskid, et uurida nende ohutusega seonduvaid parameetreid. Testimiseks kasutati Haridus- ja Teadusministeeriu